Úvodní strana Asociace Pět P v ČR

Asociace Pět P v ČR

Výroční zpráva za rok 2011
Ohlédnutí po 15 letech PhDr. Jiří Tošner

PhDr. Jiří Tošner

— Příprava prvních setkání dobrovolníků s jejich dětskými kamarády byla tak trochu dobrodružství, nevěřili jsme, že se projekt v postsocialistickém opojení tržním hospodářstvím ujme, dokonce jsme zaznamenali výrok rodiče: „Vy jste snad nějaká sekta, když se tomu našemu klukovi chcete věnovat zadarmo …“

— Uplynulo 15 let a dnes je Program Pět P jedním z nejrozšířenějších dobrovolnických programů, navíc s velkou dávkou přidané hodnoty kvalitního managementu dobrovolnictví, který se stal podkladem pro řadu dalších programů zaměřených na různé cílové skupiny i činnosti dobrovolníků.

— Pět P byl jedním z prvních programů, které byly akreditovány podle zákona o dobrovolnické službě. Uplatnil se v oblasti preventivních programů sociální práce s dětmi a mládeží, je uznáván jako mentoringový program neformálního vzdělávání dětí a mládeže.

— Díky podpoře ambasády USA jsme mohli 1. 12. 2011 v Americkém centru uspořádat reprezentativní konferenci u příležitosti 15. výročí programu Pět P, v současnosti realizovaného ve více než 20 střediscích po celé ČR.

— Konference byla příležitostí vzpomenout na původní pramen českého Programu Pět P – na 100 letý světový program Big Brothers Big Sisters a zároveň možností k ocenění 3.000 proškolených dobrovolníků pro 2.500 dětí v České republice za uplynulých 15 let.

PhDr. Jiří Tošner

Člen Výboru Asociace Pět P v ČR

Logo BBBSILogo Pět PLogo Pět P ČR

© Ing. Petr Kunčar 2014 | kuncar@bluetone.cz | all rights reserved